Türk İmmünoloji Derneği ve Moleküler Biyoloji Derneği iş birliğiyle düzenlenen İmmünolojide Moleküller Sempozyumu 18 – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Paloma Pasha Resort, Özdere, İzmir’de gerçekleştirildi. Türk İmmünoloji Derneği ve Moleküler Biyoloji Derneği’nin 56 kişiye burs vererek katılımlarına destek olduğu sempozyuma toplam 140 kişi katıldı.

Tüm katılımcı ve sponsor firmaların katkılarıyla, İmmünoloji ve Moleküler Biyoloji alanlarında çalışan araştırmacı ve öğrencileri bir araya getirerek, disiplinler arası etkileşimin üst düzeyde olduğu, ufuk açıcı tartışmaların ve çok faydalı sunumların yapıldığı bir toplantı düzenlemiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Sempozyum boyunca Doğal Bağışıklık, Edinsel Bağışıklık, Primer İmmün Yetersizlikler, Sitokinler, Kanser İmmünolojisi, Kanser Moleküler Biyolojisi ve Transplantasyon konulu oturumlarda 20 davetli konuşmacı ve 12 sözel sunumu dinleme ve tartışma imkanı bulduk. Bunun yanı sıra oldukça ilgi gören akşam kursları sayesinde teorik bilgileri güncelleme ve deneysel pratik yapma imkanı da yaratmış olduk.

Sempozyum boyunca ayrıca 52 poster sahibi poster oturumu sırasında posterlerini sunma imkanı buldu ve değerlendirmeler sonucunda Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden İsmail Cem Yılmaz,  Sabancı Üniversitesi’nden Elif Çelik ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ilgın Akkaya “ En İyi Poster Ödülü”’ ne layık görüldüler.

Sempozyum bildiri kitabına sempozyum web sayfasından fotoğraflarına Türk İmmünoloji Derneği facebook sayfasındaki albümden ulaşabilirsiniz.