Değerli Türk İmmünoloji Derneği Üyeleri ve İmmünolojiye Gönül Verenler,

Young European Federation of Immunological SocietiesyEFIS”, Avrupa’da immünoloji alanında çalışan ve kariyerinin başında olan genç bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan, genç immünologların hem ulusal hem de Avrupa da söz sahibi olmaları amacıyla kurulmuş EFIS (European Federation of Immunological Societies) himayesinde olan bir platformdur (www.yefis.org).

yEFIS Türkiye, 2020 yılında Türk İmmünoloji Derneği çalışma grubu olarak kurulmuştur. İlk faaliyet dönemi, Dr. Diğdem Yöyen Ermiş’in başkanlığında, kurucu yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Ahmet Eken, Doç. Dr. Gökhan Tazegül, Dr. Elif Eren, Uzm. Mol. Bio Didem Özkazanç, Uzm. Mol.Bio Ece Tavukçuoğlu ve Uzm. Bio. Aslı Korkmaz’ın katkılarıyla tamamlanmıştır. Kuruluş aşamalarındaki çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

yEFIS Türkiye’nin yeni faaliyet döneminde görev alacak olan yönetim kurulu bir önceki dönem yEFIS Türkiye’nin oylamaları ile seçilmiş olup 11-13 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen XXVI. Ulusal İmmünoloji Kongresi’nde kongre katılımcılarına deklare edilmiştir.

Merve Çebi (başkan, PhD), Cemil Pehlivanoğlu (başkan yardımcısı, MD) ve Himmet Şirin (sekreter, MD) den oluşan yeni yönetimi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

İmmünolojiye gönül vermiş olan tüm genç araştırmacıları bu oluşuma değerli katkılarını sunmaları için yEFIS platformuna davet ediyor, başarılı bir dönem dileğiyle, sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.

 Türk İmmünoloji Derneği Yönetim Kurulu

European Journal of Immunology yEFIs yazısı İndir

yEFIS 2023-2026