Sevgili İmmünologlar ve Moleküler Biyologlar,

Türk İmmünoloji Derneği ve Moleküler Biyoloji Derneği tarafından 18 – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Paloma Pasha Resort, Özdere, İzmir’de gerçekleştirilecek olan İmmünolojide Moleküller Sempozyumu’na sizleri davet etmekten mutluluk duyarız.

Sizlerin de katkılarıyla, İmmünoloji ve Moleküler Biyoloji alanlarında çalışan araştırmacı ve öğrencileri bir araya getirerek, disiplinler arası etkileşimin en üst düzeyde olacağı, ufuk açıcı bir toplantı düzenlemeyi amaçlamaktayız. İmmünoloji ve Moleküler Biyoloji alanlarındaki güncel gelişmelerin yanı sıra çeşitli eğitsel kurslara, uzman panellerine ve doyurucu bir sosyal programa erişim imkanı sunacak olan bu sempozyumda Türk İmmünoloji Derneği ve Moleküler Biyoloji Derneği üyelerinin yanı sıra bu alanlara ilgili gösteren tüm klinisyen, akademisyen ve araştırmacıları aramızda görmek bizleri çok mutlu edecektir.

Sempozyum boyunca Doğal Bağışıklık, Edinsel Bağışıklık, Primer İmmün Yetersizlikler, Sitokinler, Kanser İmmünolojisi, Kanser Moleküler Biyolojisi ve Transplantasyon konulu oturumlarda hem Türkiye’nin önde gelen araştırmacılarının güncel sonuçlarını, hem de genç araştırmacılarımızın sunacağı bildirileri tartışma imkanı bulacağız. Bunun yanı sıra düzenlenecek olan akşam kursları sayesinde teorik bilgileri güncelleme ve deneysel pratik yapma imkanını siz katılımcılara sunmayı amaçlamaktayız. Sempozyum posteri ilgili gördüğünüz kişilerle paylaşmak üzere ekte, programla ilgili detaylar ise www.immunoloji.org adresindedir ve güncellenmeye devam edilecektir.

İki derneği bir araya getirecek olan bu toplantıda araştırmacı ve öğrencilerimizin çalışmalarını tartışarak yeni iş birliklerine adım atması hedeflenmektedir. Genç araştırmacılarımızı desteklemek amacıyla sempozyuma bildiri gönderenler arasından en az 75 öğrenciye konaklama bursu Türk İmmünoloji Derneği ve Moleküler Biyoloji Derneği tarafından ortaklaşa sağlanacaktır. Kongre kayıt başvuruları www.immunoloji.org adresi üzerinden başlamış olup son bildiri gönderme tarihi 3 Eylül 2018’dir.

Doyurucu bir bilimsel ve sosyal program çerçevesinde hazırlanan İmmünolojide Moleküller Sempozyumu’nda siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten onur duyacağız.

Düzenleme Kurulu adına,

Tolga Sütlü